Obora Holedná Brno 2016

23.7.16

Obora Holedná se nachází na západě Brna, poblíž konečné trolejbusu 30 a x30, mapa je ZDE. Setkat se tu můžete nejčastěji s daňky, já měla to štěstí a natrefila dokonce i na statného rohatého muflona :) V ohradě na jihozápadním konci obory bydlí i pár divokých čuníků, kterým dokonce můžete přinést nějakou dobrotu.

Obora je celá ohrazená plotem s několika vlezy. Uvnitř se nachází hezký les spíše smíšeného rázu - občas vidíte smrky, jindy duby, buky... Sem tam taky narazíte na jezírko, kam chodí zvěř pít. Po celém území obory vede mnoho cestiček, některé jsou značené, jiné ne, ale nebála bych se, že byste se ztratili.

Při první návštěvě jsem moc zvířátek nepotkala, a když už, tak byla daleko. Druhá procházka byla ovšem plodnější, možná i proto, že jsem sem zavítala kolem poledního a ne večer. Kolem mě se potulovala stádečka daňků, ke kterým se dalo přiblížit až na nějakých 20 metrů, kdy s objektivem 18-140mm už není problém cvaknout celkem hezkou dančici :) 

Největší překvápko mě ovšem čekalo na konci procházky právě vedle zmíněné ohrady s divočáky: daněk se dvěmi dančími slečnami se procházeli mezi stromy kousíček od cesty, a nechali mě k sobě přijít neskutečně blízko, klidně mi pózovali, sem tam utrhli ze stromu lísteček, podrbali se... bylo krásný moct pozorovat z tak malé vzdálenosti tyhle krásný tvory :)

Více o oboře si počtěte třeba TU, a teď už se pojďte kouknout na fotky :)

Mohlo by vás zaujmout...

0 komentářů