#střípek: Milky Way

23.7.16

Mléčná dráha... jeden z mých fotografických snů. Vždycky se na ni ráda v noci koukám, když jsem někde, kde je v létě pořádná tma. Je krásná, tichá, táhne se přes celou oblohu... kdoví, kolik světů se v ní schovává?

Nikdy předtím se mi ji nepovedlo vyfotit - pro jednoduchý kompakt to holt bylo moc velké sousto. Ale letos, konečně se zrcadlem v ruce, jsem se těšila, až vyzkouším, jestli už "mám na to" ji zachytit.

První možnost - v Kestřanech na zlatokopeckém srazu - jsem promarnila, neb jsem Nikouše nechala doma. Ale šanci druhou - uprostřed beskydských kopců - jsem si už utéct nenechala.

Vlastně to nebylo ani nijak složité... stačilo vylézt na kopeček, foťák cvaknout na stativ, nastavit parametry, namířit nahoru správným směrem a pak už jen chvilku počkat. A vouala, byla tam, dokonce i přes můj na hvězdičky ne moc světelný objektiv (příště si pujčím 35mm :D) :)

Postprocessing mi ale trochu pokulhává, nechala jsem si poradit na spoustě webech a youtubu a v Darktablu z původně ne moc výrazné fotky vymáčkla alespoň něco. Jako první vlašťovka to podle mě není nejhorší. Důležité ovšem je, že jsem namotivovaná na další pokusy a šťastná, že jsem tuhle krásku konečně cvakla! :)

Nikon D5300 + Nikkor 18-140 mm, ISO 1250, F3.5, 18mm, 30 sekund.


Mohlo by vás zaujmout...

0 Comments

Už jste četli tenhle článek?

Chorvatsko 2023

Tenhle příběh začíná… téměř koupí letenek do Kodaně. Konec března se blíží a já potřebuju vybrat loňskou dovolenou a pokukuju po solovýletu do Dánska...

A co tento?

Tenerife 2022 - Teide & Loro

I když mi přijde, že už je to snad měsíc od chvíle, co jsme vkročili na tenerifskou půdu, opak je pravdou: je za námi pouze pět dní a před námi jenom dva...

A nebo tenhle?

Jizerky 2023

Rok se s rokem sešel, podzim za okny vystřídal léto a to pro nás znamená jediné: je čas se zase sejít. S mojí bandou, zašít se na chatě v horách, na naší tradiční...