#střípek: Měsíček nad Krétou

24.7.16

Tato fotka, se kterou se vám nyní chci pochlubit, vznikla večer na Krétě v Heraklionu, když jsem se vracela z menzy na ubytování (neb tu momentálně studuju přes erasmus+). Jdu si to takhle přes kampus a najednou koukám, že na obloze něco velkýho svítí... A on to měsíček, a zrovna v úplňku :) A nevěřili byste mi, jak obrovský tam nahoře byl :)

Každopádně - vytasila jsem foťák (neb jsem vracela nejen z menzy, ale taky z fotící procházky), mávla rukou nad absencí stativu (přece nejsem ještě tak stará, aby se mi klepaly packy :D ), a začala ostřit a zkoušet tohohle krasavce cvaknout.

K dispozici mám pouze objektiv Nikkor 18-140 mm, na nebeská tělesa by se mi hodilo něco trochu delšího, ale to už bych v ruce vážně těžko dávala... Nicméně, má "stočtyřicítka" se s měsíčkem poprala - řekla bych - slušně, protože to, co vidíte, je pouze oříznutá fotka při 100% velikosti.

Proč má tento záběr svůj vlastní střípkovský článek? Protože je to poprvé, co se mi povedlo zachytit tak velký měsíc v reálných barvách a nerozmazaně, a jsem z té fotky nadšená! :)

Nikon D5300, Nikkor 18-140 mm, f 5.8, 140mm, ISO 100, 1/80 s


Mohlo by vás zaujmout...

0 komentářů