Anglie + Irsko 2009 - Stratford apon Avon

28.7.09

...aneb poslední zastávka prvního dne stráveného na anglické půdě. Byl večer 13. září a my do tohohle městečka přijeli z Oxfordu, kde jsme strávili příjemný den chozením po univerzitních kolejích, kostelech, parcích a muzeích. Do trajektu do Dublinu zbývalo ještě pár hodin, a proto jsme zde na chvíli zakotvili, odhodláni se trošku porozhlédnout po místech, která proslavil William Shakespeare.

Viděli jsme v podstatě jen to nejznámější ze Stratfordu - Shakespearův rodný dům, školu, kde se vzdělával, dům jeho lékaře, místo, kde stával dramatikův dům, ve kterém zemřel... A k tomu taky sochy hrdinů z jeho dramat a jeden starý kostelík se hřbitovem.
Stratford na mě působil velice klidným dojmem. Kromě nás se v ulicích moc lidí nepohybovalo, všude vládlo ticho a mír, jen občas projelo auto. V malém přístavu na řece stály ukotvené hausbóty. Od vody se odrážela obloha zbarvená do úžasných odstínů zapadajícím sluncem. V útulných hospůdkách svítila světla a po anglicku - s klidem - v nich ožíval noční život. Pouliční lampy se začínaly rozsvěcet. Vzduch byl čistý. A mne se vůbec nechtělo odjet... :-)

Shakespearův rodný dům:

Sochy postav ze Shakespearových děl:


New Place - zde stával dům, kde Shakespeare zemřel:

Několik snímků ze stratfordských ulic:
Stratfordský domek:

Mohlo by vás zaujmout...

0 komentářů