#střípek: červený most

24.7.17

Poprvé jsem ho viděla na fotce, kterou mi poslal kdysi dávno jeden moc milý človíček. Byl na ní jeden jeho červený oblouk v obležení hřadujících holubů. Od té chvíle jsem pocítila lehkou touhu ho najít a prohlídnout si ho naživo.

Uplynul ani ne rok, spíš méně, a my dva - most a já - jsme se potkali. A potom ještě mnohokrát, vlastně pokaždé, když jsem v Olomouci. Tohle místo mě přitahuje. Proto jsem se mu taky rozhodla věnovat samostatný střípkový článek :)

A teraz trochu méně zasněně: jedná se o olomoucký mostek nacházející se v jižní části města a klenoucí se přes řeku Moravu, která v těch místech tvoří pěkný oblouk s klidně plynoucí vodou a pár ostrůvky. Kolem se vine krásná cyklostezka, po které si lze pohodlně zkrátit cestu a nemuset se crcat po frekventované silnici.

Fotila jsem zde večer, když se vítr utišil, voda byla jako sklo, a sluníčko se posledními paprsky dotýkalo mostu a okolí. Ten den jsem se zrovna vrátila ze Stockholmu, a bylo mi dost smutno, takže mě alespoň trochu potěšil tenhle krásný výhled...

Nikon D5300, Nikkor 18-140mm, f 3.6, ISO 400.


Mohlo by vás zaujmout...

0 komentářů