#střípek: Best Photos of 2017

31.12.17

Hezký a veselý Silvestr, přátelé! A taky hodně zdaru a energie a optimismu do roku nadcházejícího! :) 

Jak už tak bývá zvykem, v poslední den starého roku se různě bilancuje a vzpomíná. Dovolte tedy i mně, abych vás vzala na vzpomínkové listování fotkami, které se mi povedlo v roce 2017 stvořit a které považuji za své letošní nejlepší záběry :) 

Kdybyste si chtěli připomenout výběr toho nejlepšího za rok 2016, stačí kliknout SEM :) Můžete tak porovnat, jak se mi dařilo první a pak druhý rok s mým Nikoušem v ruce. (Nikon D5300 + Nikkor 18-140mm)

Tož, užívejte volno, jídlo, pití a zábavu a v novém roce se na vás všecky budu těšit! :)

Vaše Jíťa :)Prvních 50 dní roku 2017 jsem strávila ještě na Krétě jakožto erasmák... Takže tu máme zasněženou horu (tzv. Zeus): 


... a taky přístav v Heraklionu - takhle fotka vznikla 22.1. a vypadá to jako v létě, že? :) Bylo tehdy asi 20°C :D


...a když už vzpomínáme na Krétu, nesmím opomenout snímek z čokoládovny Outopia - horká čokoláda se serranskou šlehačkou :) 


Přesuňme se nyní do jarního Česka... Následující fotka je z Lednického zámeckého parku, krásně to tam kvetlo a všude bzučely pilné včelky... 

Veverku se mi letos povedlo ulovit v Kroměříži u zámku: 


Bez Ignis Brunensis by nebyl začátek léta! :)
(článek: KLIK)


Jestli je v Brně nějaké místo, které stojí za opětovné navštívení, je to Obora Holedná se všemi svými zvířecími obyvateli :)
(celý článek ZDE)


A nyní šup na výlet! Poznáváte? Praděd v Jeseníkách! :)
(článek o Jesenících je ZDE)


Nejen veverku, ale i pár blesků se mi povedlo nacpat do objektivu :)
(bleskový článek je TADY)


Trocha romantiky aneb šídla v lomu kousek od Štramberka:
(článek o Beskydech a Štramberku: TADY)


Pozdně-letně-lesní pohodička v kapradí....


Výletíme znova, tentokrát na Šumavu (článek je TU)! Bylo těžké vybrat jen pár zástupců, nicméně dovolte mi připomenout tyto dva snímky - Roklanský potok u Modravy a muchomůrky u Vydry: A šup zpět na Moravu! A to přímo na Pálavu:


Pavučinka v medláneckých lesích kousíček za Brnem...
(článek s podzimními fotkami je TADY)


Jedna temnější podzimní...


Poslední snímek už je zimní - namrzlé lístečky. :)Na úplný závěr ještě malá statistika z instagramu - na této síti uspěly nejvíc následující záběry:


Mohlo by vás zaujmout...

11 komentářů

 1. Nádherné fotky! Jak vidím, měla jsi hodně zajímavý rok, tak ti přeju, ať je ten příští přinejmenším tak povedený, jako ten letošní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Silwiniel! Též ti přeju, ať tě v novém roce potkávají samé zajímavé a hezké věci :)

   Vymazat
 2. Máš moc pěkné fotky! Některé si pamatuji (ta perfektní pavučinka), a mnohé se mi líbí i teď. Je to vlastně takový trochu dokument o prošlém roku, cesty, zážitky, vzpomínky.
  Fotíš moc pěkně!
  A přeji ti v tom novém roce, ať se daří, a pokud se ti nějaký klacek pod nohy připlete, abys ho dokázala odkopnout. Dobré zážitky, a dobré lidi kolem sebe. Šťastný Nový rok!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendy, děkuju! Tu pavučinku mám taky ráda, hlavně ten den bylo úplně úžasně, takže o to lepší pohled na tu fotku osobně mám :) A taky přeju úspěšný nový rok a hodně elánu a optimismu! :)

   Vymazat
 3. Páni, ty tak krásně fotíš! Nejprv jsem myslela, že zmíním pár svých favoritů, ale jak jsem tak sjížděla dolů, začal to být dost dlouhý výčet :) Jinak je to moc hezký nápad na takový ohlížecí článek.
  Krásný nový rok i tobě a hromadu zážitků v něm, ať nám máš na začátku toho dalšího zase co pěkného ukazovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sireen, moc děkuju a přeju ti krásný rok, který bude stát za vzpomínání :) A snad se tu za rok sejdem u podobného článku, byla bych ráda :)

   Vymazat
 4. Všechny fotky jsou moc pěkné a mají něco do sebe. Ráda si prohlížím snímky přírody, je to o tolik jiné než lidé, které fotím já. V určitém smyslu mnohem těžší, protože příroda se neusměje na požádání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš můj obdiv, že fotíš lidi, já to sem tam zkouším s kamarádkou a bývám z toho zpocená od hlavy k patě :D Příroda má svoje vrtochy, ale přijde mi, že si s ní prostě rozumím víc :D

   Vymazat
 5. Fotky jsou úžasné! :) Ale nutno uznat... veverka, prostě vede! :D :) Ta se neskutečně povedla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Mně se na ní líbí, jak jí svítí ocásek :D

   Vymazat
 6. Pěkný výběr! Opravdu moc pěkné fotky.

  OdpovědětVymazat

Už jste četli tenhle článek?

Chorvatsko 2023

Tenhle příběh začíná… téměř koupí letenek do Kodaně. Konec března se blíží a já potřebuju vybrat loňskou dovolenou a pokukuju po solovýletu do Dánska...

A co tento?

Tenerife 2022 - Teide & Loro

I když mi přijde, že už je to snad měsíc od chvíle, co jsme vkročili na tenerifskou půdu, opak je pravdou: je za námi pouze pět dní a před námi jenom dva...

A nebo tenhle?

Jizerky 2023

Rok se s rokem sešel, podzim za okny vystřídal léto a to pro nás znamená jediné: je čas se zase sejít. S mojí bandou, zašít se na chatě v horách, na naší tradiční...