Pozdrav z ranní šaliny

24.5.18

Hm, jeden příspěvek za květen, to jsem se moc nevytáhla, což? Víte, ono se toho kolem mě děje spousta, přes všední dny i víkendy, až mám skoro pocit, že svou milovanou introvertní bublinku, ve které píšu, čtu a upravuju fotky, trochu zanedbávám. V tomhle článku, který mimochodem tvořím v šalině během cesty do práce, vám chci ale všecko vynahradit a ukázat vám, co jsem zažila, viděla a dokonce i ochutnala :)

Mikulovský zámek
  

Pálava
Jak už jsem se tu kdysi zmiňovala, Pálavské kopce a jejich okolí mě i po třech návštěvách přitahují. A tak, když přišla nabídka na fakultní-zaměstnanecký výlet za vínkem a hezkou přírodou, zabalila jsem batoh a šla se tam podívat počtvrté :) Sice jsem se trochu bála, jestli to nebude nuda, protože se vyšlo na stejnou trasu, po které chodím já, ovšem byl to zážitek: jednak jsem byla ve společnosti lidí, se kterými si až tak často nepovídám, druhak jsme šli po stezce opačně (směrem na Mikulov), a třeťak byla prostě sranda celou cestu :)

Surströmming
...aneb zážitek za všechny prachy a na celý život! :D To tak jel kolega z práce do Švédska a sliboval plechovku surströmmingu - ale nedovezl. Jenže máme internet, a dopravit pověstmi a znechucenými xichty opředenou rybu do Brna není v dnešní době nemožné. 

Sešli jsme se na parkovišti, obtěžkáni plechovkou a rohlíky s máslem. Poté, co otevíraná nádobka vypustila na svět svůj charakteristický zápach, připomínající zemní plyn a dva týdny zapařené ponožky z pohorek, dělalo se některým lehce mdlo. Na obranu pokrmu ale musím říct, že pokud vydržte chvíli nedýchat a prostě to i s rohlíkem nacpete do pusy, už je to fajn a chutná to sice slaně, ale překvapivě dobře. :)

Pokud se chcete o téhle pochoutce dovědět víc, můžete zkusit následující článek:
Kolo
Už bylo na čase začít se po zimě pořádně hýbat! K běhání, které se letos zatím řadí k mým nejčastějším aktivitám, se mi povedlo v květnu přidat i kolo (zatím nijak daleko, do obory v Kuřimi a zpět) a plavání - ani nevíte, jak moc jsem nadšená z nalezení nových vhodných plavek (páč ty staré už jsou nejspíš těsně před rozsypáním). :DVeveří
Výletů se mi teď nabízí poměrně hodně - vděčím za to hlavně hezkému počasí, které nejen mě, ale i kamarády táhne ven. Nedavno jsme vyrazili na rozhlednu na Babím lomu - chvilkami jsem si tam přišla jako na Větrově a čekala, zpoza kterého stromu na mě vybafne nazghûl. :D 

A minulý víkend jsme se nalodili na jedno z prýgláckých plavidel, dovezli se na Veveří, díky festivalu jídla dali pivko, vínko a něco na zub a pěšky doťapali zase domů. :)

Na lodi...

Na Pryglu se trénuje...


Veveří

Nu a jak ubíhá váš květen? Byli jste už letos někde na výletě? Klidně mi nasdílejte trasu, moc ráda se inspiruju na další potulování :) A beru i písničky, knížky, weby, cokoli, co vás zaujalo a co vám teď dělá radost :)

Užívejte život!
Vaše Jíťa :)

Mohlo by vás zaujmout...

5 komentářů

 1. Krásné fotky, podnikla jsi spousta zajímavých výletů! Na tu švédskou rybu bych teda neměla žaludek, myslím, že zas nemusím zkoušet všechno :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Silwiniel! :) No, taky jsem myslela, že spíš než degustování se bude konat hromadné zvracení, ale nakonec jsme to přežili :D

   Vymazat
 2. Takový správně stručný souhrn.. :D A moc pěkné fotky. :) Mimochodem, s tou Pálavou souhlasím. Taky ji miluji.

  OdpovědětVymazat
 3. týjo! no výlet opravdu skvělý!

  OdpovědětVymazat