Fotodrobky (22.3.2020) - karenténní focení

22.3.20

Milí fotopříznivci, 

asi se shodneme na tom, že je současná situace pěkně k vzteku - venku se rozjíždí jaro a my kvůli tomu mikroskopickému virovému prevítovi sedíme doma. Mně k tomu ještě rychle před karanténou přibyl domů nový objektiv - Sigma 17-70mm f2.8-4.0 Contemporary - takže kromě několika kvítek vedle baráku jsem toho moc cvaknout nezvládla. Co se dá dělat, je potřeba respektovat a dodržovat nařízení a snažit se zůstat co nejvíc v pohodě a pozitivní :) 

Nojo, ale co s tím foťákem, na který se práší? Tak ten hezky vezměte do tlapek a pojďte se podívat, co všecko s ním doma můžete zkusit! :)

Máte i vy nějaké fototipy do karantény? Šup s nimi do komentářů! :)

Vaše Jíťa

Co fotit doma? 

Já třeba dokumentuju, jak nám roste tenhle truhlík s bylinkama... Na trénování s novou Sigmou ideální :) (tohle je jen rychlá fotka z mobilu, ty umělečtější teprve přijdou :D)


FlatLay fotografie - už dlouho jsem si chtěla tenhle styl focení "random věcí na jednom místě z výšky" zkusit... Možná vás překvapí, jaká věda to ve skutečnosti je a na kolik detailů je potřeba myslet... :)


Máte-li doma nějaké zvířátko, můžete ho dosadit do role modelky...

I my máme doma zvířátko... robotický vysavač, který neváhá sem tam ulovit někomu šálu a kromě luxování i vytřít... :D



Taky není od věci podívat se na to, čím upravujete fotky, zda vám to vyhovuje, a třeba i vyzkoušet nějaké nové editory...


A co si konečně nějaké fotky vytisknout vyzdobit si s nimi diář, nástěnku, stěnu v obýváku, nebo si založit album, na který pořád nebyl čas? :)

Mohlo by vás zaujmout...

0 komentářů